Vinaora Nivo Slider
     

Facebook

orientak ostrava 2013Zdarec z Ostravy. Máme za sebou první ročník motoorienťáku v Ostravě. Tak trochu za to může Francouzka, se kterou jsem si po nalezení Vašeho motoorienťáku psal a díky které jsem se vloni účastnil s Paklíčem motoorienťáku v Pardubicích. Ačkoliv jsem jel na svou „dětskou půdu“ neboť jsem vyrůstal v Heřmaňáku a v Pardubicích mám půlku rodiny Jel jsem v podstatě do neznámého – na svůj první motoorienťák. Start, cesta, úkoly, cíl, pařba – celou dobu kopec srandy. Přesně dle mých představ. Vzalo mě to a jeden z praotců motoorienťáků Roubič mě navrtal do možnosti udělat něco podobného v Ostravě. Do konce roku už jsem žádný závod nejel, musel jsem řešit jiné věci, jako byla změna zaměstnavatele apod. Nicméně v zimě jsem začal přemýšlet nad itinerářem a dlouhé večery jsem se bavil u trasy a úkolů. Sladil jsem s Roubičem termín a 6.7.2013 to vypuklo. No, ono to vlastně začalo už o den dříve, kdy dorazily posádky z Čech na motobar u Hanky v Bravanticích. Vzhledem k tomu, jak zdravé jádro přijelo, bylo to velké, včetně večerního přesunu na Stodolní v Ostravě. Ale jen krátce, neboť všichni začali tušit něco nekalého. Mířeně jsem vysílal matoucí kouřové signály, typu poděkování potápěčům apod.

No a ráno to začalo. Obloha nevěstila nic dobrého a tak nakonec z místních přijeli jen ti nejotrlejší. Byl jsem připraven na cokoliv. Tedy i itineráře do mokra, itineráře nad 30 účastníků atp. Každopádně v 10.00 jsem začal rozdávat itineráře k nejdelší suché trati do 30. Po 5 min se účastníci rozjížděli do okolí. Sotva odjel poslední, zamířil jsem na kontrolu číslo 2 a doufal jsem, že ještě někoho potkám. Nestihl jsem jenom prvního a to bylo dobře. Vidět výraz motorkáře, který si vyslechne úkol “sundat boty, nazout ploutve a odkráčet do areálu psychiatrické nemocnice pro nejzajímavější razítko“ bylo k nezaplacení. A když se k tomu přidala i vrátná o hůlce, která byla s každým návštěvníkem rozzuřenější a odmítala některé pouštět dovnitř a následovala situace, kdy motorkář v ploutvích a v přilbě probíhá vrátnicí za neskutečných zvuků které ploutve vydávaly…  No psiny kopec. Následovala návštěva dětského domova, kde kolektiv děcek, co tam tráví i léto a prázdniny vytvořil luk, šípy a terč. Úžasná atmosféra. No a potom následoval jeden úkol za druhým. Trasa měla v nejkratší podobě 202 km, nejméně najeto bylo 207 a bludička měla 246 km. Po dojezdu klasika. Zdravá rivalita, protesty, bonzování a smích. Následovalo vyhlášení a afterparty.
Už teď se těším za Vámi na další ročník Vašeho motoorienťáku a třeba mě příští rok 6.7.2014 poctíte návštěvou i Vy. Jinak www.motoorientakostrava.cz včetně zdravých fotek.

Jirka

Share

banner magazin               banner bazar 

footer

Provozuje občanské sdružení MotoPce.CZ

Mapa stránek | Kontakt | Reklama |

© Copyright 2007 - 2013 OS MotoPce CZ - Všechna práva vyhrazena. Použití a šíření obsahu webu bez předchozího souhlasu není povoleno.