Vinaora Nivo Slider
     

Facebook

F: Letní Lijavec fest se blíží, proto malinko vyzpovídáme jednoho z pořadatelů.

Ahoj Bárte, tak za necelý měsíc tu máme už sedmý ročník Lijavec Festu. Co přípravy už jsou v plným proudu?

B: Ták ták, přípravy na letošní ročník jsou v plném proudu. Ono na festivalu pracujeme vždy průběžně během roku, ale poslední měsíc před akcí bývá totálně hektický. Takže ač se to může zdát, že se nic neděje, tak věřte, že se toho děje až až :))

 

 


F: Oproti loňsku je to dvoudenní akce…..to kvůli velkému zájmu kapel?

B: Trefila si to naprosto přesně. Myšlenka dvoudenního provedení našeho festiválku visela ve vzduchu již nějakou dobu. Dospěli jsme k názoru, že letošní rok bychom do toho už šli, jelikož zájem kapel je opravdu rok od roku vyšší, což nám dělá neskutečnou radost, ale bohužel kapacita je značně omezená. Proto letos přibyl program i pro páteční den.

F: Co bys uvedl jako hlavní lákadlo letošního ročníku?

B: No, tak určitě největším lákadlem budou letos domácí STREET MACHINE. Kapela, která má bohatou historii, obráží jednu akci za druhou po celé republice a nejsou to žádná šméčka. Letos jsme se více zaměřili na tzv. regionální scénu, takže vedle zmíněných STREET MACHINE se návštěvníci můžou těšit i na další úderné smečky, jako PSI, tradiční BU-FU, NĚMÁ BARIKÁDA, PROMILE, a další. Kompletní rozpis naleznete na našich domácích stránkách. Myslím si, že si každý vybere.

F: Na co se můžem těšit kromě řady dobrejch kapel?

B: Vedle kapel nabízíme již několik let pohodičku v příjemném prostředí :)) Ale taky nabízíme posezení v čajovně, nějakou tu medovinu, soutěže o ceny a letos nově proběhne exhibice ultimátních zápasů.

F: Výtěžek jde jako už každoročně na podporu kojeneckého ústavu Veská. Proč právě tam?

B: Řeknu to asi takto, rozhodně se nesnažíme dělat festival kvůli nějakému zisku. Vždy jsem zastával a zastávám to, že hlavní je, aby akce proběhla v pořádku, kapely a návštěvníci byli spokojení. Proto, když vznikla myšlenka LIJAVEC FESTU, tak jsme si řekli, že jednak se chceme pobavit a jednak taky můžeme pomoci. Tím, že se akce každoročně (vyjma jednoho ročníku) koná v Sezemicích, je na tom Veská nejlépe polohou. Ale hlavní důvod je to, že prostředí tohoto ústavu velmi dobře znám a hlavní roli v něm hrají děti, které to už tak mají dost špatné a jde jim o jejich budoucnost. Tak proč nepomoci právě jim?? Vím, že naše snaha je opravdu mravenčího charakteru, ale aspoň nesedíme doma na zadku a když můžeme aspoň takto pomoci, jdeme do toho. Proto mezi naším festivalem a dětským centrem ve Vesce vznikla spolupráce.

F: Co bezpečnost na takovým festivalu? Míváte problémy?

B: Musím to zaťukat, ale nějaké velké problémy nemíváme a rádi bychom u toho nadále zůstali. Troufnu si říct, že naše akce už má své publikum a vidím to tak, že trochu funguje jako rodina. Je spousta lidí, kteří navštěvují akci každoročně, a ti se tak nějak navzájem s novými příchozími průběžně pospojují, takže je to zase větší rodina. Nicméně nechceme nic nechávat náhodě a máme k dispozici festivalovou security službu, která v případě potřeby vzniklou nepříjemnou situaci vyřeší.

F: Je nějaký omezení, co si návštěvník může nebo nemůže vzít do areálu?

B: Navážu na předchozí dotaz, s bezpečností vše začíná již u vstupu, takže do areálu je zakázáno brát si s sebou skleněné lahve či snad zbraně. O to fakt nestojím, tak to nechávejte lidi doma. Jednak jde o naši/Vaši bezpečnost a jednak je areál u fotbalového hřiště. Když už si berete do areálu smíchanou colu s rumem nebo houbu, není problém, ale v plastu…prosíme Vás o to! :)

F: Ještě jedna otázka přímo na tvou osobu. Působil si už v několika kapelách, ovšem nyní si členem jedné z kultovních českých metalových kapel - Törr. Jak si se do téhle kapely dostal a jak se ti s nimi hraje?

B: Stalo se to tak, že loni na podzim se mi ozval Tonda Rauer (Alkehol, Harlej), že Törr shání basáka, jestli bych neměl zájem. Tak jsem kývl, že to zkusím. Spojil jsem se s Otou Herešem, pozval mě na zkoušku do Žirovnice, kde se zrovna točila nová deska Tempus Fugit. No a zahráli jsme si společně pár kousků, trocha popili a pokecali…no a bylo to. Za pár dní jsem se stal novým basákem Törru. A jak se mi s nimi hraje?? Jednoznačně parádně. Přece jen je to banda, ke které jsem vždy vzhlížel. Kluci jsou super a je radost s nimi hrát.

F: Na závěr zkus krátkou upoutávkou pozvat čtenáře našeho magazínu na lijavec Fest No. 7 ;)

B: Určitě ve dnech 20. a 21. července neseďte doma na zadku a dovalte do Sezemic, kde se v areálu fotbalového hřiště uskuteční již sedmý ročník letního LIJAVEC FESTU open-air. Čeká Vás 16 kapel (STREET MACHINE, PSI, PROMILE, BU-FU, NĚMÁ BARIKÁDA, a další…), akustická afterparty v podání skupiny SEŠLOST & FRIENDS, exhibice ultimátního zápasu, soutěže, čajovna a letní pohoda v příjemném prostředí nedaleko Pardubic. Veškeré bližší info naleznete na http://lijavec.promilemusic.com.

Za MotoPce zpovídala "F:" Francouzka, odpovídal "B:" Bárt

Share

banner magazin               banner bazar 

footer

Provozuje občanské sdružení MotoPce.CZ

Mapa stránek | Kontakt | Reklama |

© Copyright 2007 - 2013 OS MotoPce CZ - Všechna práva vyhrazena. Použití a šíření obsahu webu bez předchozího souhlasu není povoleno.