Vinaora Nivo Slider
     

Facebook

Zatím posledním počinem Týnecké Jawy a.s. je nástupce 650 Dakar nová Jawa Sportard 660. Opustilo se od starého agregátu, který nahradil jednoválcový čtyřtaktní čtyřventilový kapalinou chlazený motor Minarelli s rozvodem SOHC, osazený elektronicky řízeným vstřikováním paliva EFI. 

Novým modelem Jawa vzbudila rozruch a troufám si říct, že rozdělila motorkářskou obec na půl. Jedné půlce se líbí, druhé ne. Ale originalitu novému modelu rozhodně nelze upřít.

 Osobně bych si posteskl, že Jawa přišla pouze s jednou variantou. Nabídka 650 modelu byla mnohem rozmanitější. Classic, Style a Dakar - takový výběr modelů dokázal uspokojit velkou skupinu motorkářů.

Jako bod k dobru jsem Jawě přičítal i to, že (především) modely Classic a Style ctily původní Jawa design. Ze Sportardu poznáte Jawu už jen podle znaku.

Jak se povede Jawě s jejím novým modelem ukáže čas. Zatím je ale jasné, že Jawa nastoupila na trh s odvážným designem a úzkým zaměřením.

Poněkud diskutabilní může být i cena, stanovena na bezmála 170.000,-

Parametry motorky:
http://www.jawa.eu/novinky/jawa-660-sportard.html

Recenze:
http://www.motorkari.cz/clanky/redakcni-testy/jawa/jawa-660-sportard-18759.html

http://auto.idnes.cz/jawa-660-sportard-dobra-motorka-spatne-jmeno-f2w-/motorky.aspx?c=A110822_224120_motorky_fdv

Share

banner magazin               banner bazar 

footer

Provozuje občanské sdružení MotoPce.CZ

Mapa stránek | Kontakt | Reklama |

© Copyright 2007 - 2013 OS MotoPce CZ - Všechna práva vyhrazena. Použití a šíření obsahu webu bez předchozího souhlasu není povoleno.