Vinaora Nivo Slider
     

Facebook

FrancouzkaDaniela: Zeptám se, jak vzpomínáte na začátky MotoPce?
Francouzka: Vzniklo v roce 2004. Na prvopočátku se jednalo jen o forum pro motorkáře z Pardubicka. Postupem času jsme se vyvinuli do podoby informačního serveru, kde každej motorkář najde co potřebuje.
Dokonce si pamatuju první schůzi motopce v hospodě Garáž, kde z nás číšníci neměli moc radost... bylo tam veselo :D

Daniela: A na první akci si ještě vzpomenete?
Francouzka: Úplně první akce se domlouvaly na fóru a vždycky jsme skončili v hospodě nebo jsme se jeli projet.
Jako první akce se pořádalo Tour to Bee,r což je vlastně předchůdce MotoOrienťáku.

Daniela: Věc, co mě určitě zajímá je, jak jste se vlastně ocitli v MotoPce?
Francouzka: No...zakladatel MotoPce mě kontaktoval po netu, jelikož věděl, že jezdíme na mašině a zeptal se nás zda se nedáme dohromady. Ja si řekla proč ne, nic takového tu není a myšlenka je to suprová.

Daniela: V lednu nás čeká další MotoSlezina... Prozradíš, co na nás tentokrát chystáte?
Francouzka: Jelikož příští rok to bude 10let od vzniku MotoPce, plánujeme větší akci zůstaneme věrní kostýmům - bez těch by to ani nešlo, to je jasný :) Akce proběhne 18. ledna, jak jinak než v sále Restaurace obecní dům ve Dřítči. Můžu prozradit jednu z kapel, a to Johnny Stalk, která měla minule velký uspěch, takže dáme opáčko. Pokud vás zajímá něco dalšího, musíte sledovat naše stránky. Ostatní podrobnosti o akci se zatím připravují.

Daniela: A dokážete si ještě vzpomenout kolikátý to bude ročník MotoSleziny?
Francouzka: Noo teď si mě zaskočila... (hledá se nápověda a výsledek od Francouzky je 7. motoslezina).


Daniela: A co s rodinou....jak jde skloubit MotoPce?
Francouzka: S rodinou je to trošku horší, např. letošní MotoOrienťák jsem odstartovala s dítětem v náručí a zbytek jsem musela nechat na ostatních. Jde to hůř,ale snážím se, co to jde. Musíme přece vychovat další generaci motorkářů :D

Daniela: S tím je samozřejmě spojené, jak to vidíte do budoucna?
Francouzka: Chtěli bysme dát více informací na web - rozšířit obsah webu. Nicméně je to hroznej žrout času a moc to teď nejde. Ale budeme rádi když nám lidé budou posílat připomínky a klidně náměty na články. Pokud někdo máte nápad, co byste na MotoPce rádi viděli, piště na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Díky.

Daniela: Jaká akce, kterou pořádalo MotoPce, se vám osobně nejvíce líbila?
Francouzka: Byla bych sama proti sobě, kdybych teď neodpověděla KAŽDÁ :D Nicméně Vánoční jízda je úžasná a přitom hodně jiná akce. Sejdeme se na štědrej den, kousek se projedem a doufám že i na letošní jízdu dorazíte!

Daniela: Co přesně MotoPce dělá?
Francouzka:  V podstatě informuje motorkáře a nejen je o akcích, v současnosti nejen motoakcích, ale i např. hudebních akcích. Na stránkách najdete, kam vyrazit třeba na výlet. Pořádáme akce pro motorkáře již zmíněná MotoSlezina a další zajímavou akcí je MotoOrienták, což je vlastně orientační závod na motorkách. MotoPce se podílelo i na akcích pro kapely jako Mikulášská, Valentýnská zábava a MotoTaškařice. Dále pomáháme každoročně na Lijavec festu, kde výtěžek putuje na dětské centrum Veská.

Daniela: Jaké je vlastně obsazení MotoPce, co všichni děláte o co se staráte?
Francouzka: V MotoPce se prostřídalo hodně lidí, většina znich odešla po dohodě, jelikož neměli čas na spolupráci a chtěla bych jim touto cestou poděkovat za práci, kterou pro MotoPce udělali.
Současný tým se skládá z:
Root - ten má na starosti hlavně chod webu.
Vzhledem k tomu že jsme v první řadě web, je nejdůležitější je práěv on a už několikrát vyvedl MotoPce z potíží, např. když byl web zavirován.
Hewy - ta se stará nejvíc o akce a hlavně MotoOrienťák. Bezesporu nejlepší „nalézač“ tras je právě ona. Jinak samozřejmě doplňování informací na web.
Francouzi - kde hlavně mojí náplní je propagace, plakáty a tiskoviny, a samo doplňování informací na web.
Nově máme posilu v podobě Krchyho a Jetyho.

Daniela: A nakonec co samotný začátek Francouzů... jak jste spolu dlouho?
Francouzka: No tý vole...(smích) jsme spolu 13 let (no 13,5 dodává Francouz a málá Francuzita se nám snaží taky něco říci, ale ještě jí není moc rozumnět).
Samotná předzdívka Francouzi vznikla na prvním našem společném srazu před 12 lety, takže se s námi táhne už dlouho a málokdo nás mezi motorkáři zná jinak.

Francouzka: "Na závěr bych ráda poděkovala všem kamarádům a známým, který za celých těch 10 let MotoPce pomáhali a podporovali! Doufám, že neztratíme Vaši přízeň a dovalte 18. ledna 2014 na MotoSlezinu, ať těch deset let můžem spolu řádně oslavit!"

Vytvořila a zpracovala: Daniela Toplanská

Share

banner magazin               banner bazar 

footer

Provozuje občanské sdružení MotoPce.CZ

Mapa stránek | Kontakt | Reklama |

© Copyright 2007 - 2013 OS MotoPce CZ - Všechna práva vyhrazena. Použití a šíření obsahu webu bez předchozího souhlasu není povoleno.